Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

BEZPIECZNY NIEKORODUJĄCY ZNAK DROGOWY

Oferujemy monolityczne, pionowe znaki drogowe w postaci zamkniętego kasetonu wykonane w całości z tworzyw sztucznych, które nie wymagają żadnych czynności montażowych - są gotowe do wbudowania w pasie drogowym.

Konstrukcja i technologia naszych innowacyjnych znaków drogowych jest oparta na opatentowanych rozwiązaniach własnych.

Rozwiązania są chronione patentami i wspólnotowymi wzorami przemysłowymi:

  • US 8572872B1 (Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych – USPTO) – z dnia 05.11.2013
  • EP 2660800 (Europejski Urząd Patentowy – EPO) – z dnia 07.01.2015
  • OHMI nr 002039578-0001 (Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Znaki Towarowe i Wzory – OHIM) – z dnia 09.05.2012

Oferowane znaki swymi walorami techniczno-estetycznymi wyróżniają się od powszechnie stosowanych znaków drogowych wytwarzanych z innych materiałów. Nasze znaki charakteryzują się wieloma zaletami.

1. Bezpieczeństwo bierne – Budowa znaku oraz rodzaj użytych materiałów sprawiają, że w przypadku kolizyjnego najechania na znak słupek łamie się, tarcza ulega zmiażdżeniu, a cały znak „ustępuje” pojazdowi i dzięki temu nie wyrządza znacznych szkód w pojeździe; tym samym znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo występowania poważnych obrażeń użytkowników ruchu drogowego, co pozwala na zakwalifikowanie tego rozwiązania do klas biernego bezpieczeństwa N-2, i N-3 wg PN -EN 12767.

Znaki pozbawione są niebezpiecznych, ostrych elementów. Tarcza zaprojektowana jest w taki sposób, że przyjmuje postać zamkniętego kasetonu, którego wszystkie krawędzie są wyokrąglone.
2. Odporne na warunki pogodowe – W przypadku zmian temperatury (zwłaszcza przy temperaturze oscylującej i zmieniającej się w granicach 0ºC) lico znaku wykonane z folii odblaskowej pryzmatycznej nie pokrywa się rosą, dzięki zastosowaniu tak zwanego „ciepłego” materiału tarczy. Tradycyjne, metalowe znaki w przedstawionych wyżej warunkach są bardzo słabo czytelne.
3. Lekkie w transporcie – Zastosowane materiały i unikalna konstrukcja sprawiają , że prezentowany innowacyjny znak drogowy jest o około 50% lżejszy od dotychczas stosowanego znaku tradycyjnego, co ułatwia transport i posadowienie znaków drogowych.
4. Brak śrub, nitów, obejm – Innowacyjna, kasetonowa konstrukcja znaku eliminuje obejmy, uchwyty oraz połączenia śrubowe i nity, co bardzo pozytywnie wpływa na estetykę znaku oraz na bezpieczeństwo bierne.
5. Odporny na promieniowanie UV – Jedną z najbardziej istotnych zalet tarczy oraz słupka nowego znaku jest niezwykle wysoka odporność na wpływ czynników atmosferycznych, szczególnie na promieniowanie UV.
6. Barwa znaku – Jednolite kolory tarczy oraz słupka powodują niebagatelny wzrost poziomu estetyki. Słupek i tarcza barwione są w całym przekroju; znak nie wymaga malowania.
7. Wytrzymałe, stabilne, gotowe do wbudowania – Tarcza znaku stanowi wewnątrz pusty, zamknięty kaseton połączony ze słupkiem, a on ze stopą fundamentową (są trwale zespolone). Umieszczone wewnątrz tarczy elementy blokady uniemożliwiają obrót tarczy wokół słupka – znak nie jest rozbieralny; jest odporny na parcie wiatru w klasie WL-2 lub WL-3 przy wymaganiu klasy TDB-4 wg PN-EN 12899-1, a także na obciążenia skupione i skręcanie.

Oferujemy także znaki bez słupka, do mocowania na tzw. „obcy słup” (słup latarni oświetleniowej, słupów linii telekomunikacyjnych, latarni, słupów trakcyjnych i masztów sygnalizatorów oraz ścian budynków i elementów konstrukcyjnych obiektów inżynierskich).
8. Wysoka jakość materiałów – Cechą charakterystyczną znaków są sprawdzone, najwyższej jakości materiały: lica wykonane z wysokiej jakości folii odblaskowej, tarcze z tworzywa sztucznego, a słupek z materiałów kompozytowych.
9. Odporne na korozję i chemikalia – Tarcza i słupek znaku posiadają regularną strukturę wewnętrzną o zamkniętych komorach z gładką i twardą powierzchnią pozbawioną porów, co wpływa na bardzo niską nasiąkliwość (ok. 0,2%) dzięki czemu nie ulegają korozji.
10. Wolne przestrzenie wewnątrz kasetonu – Ta istotna cecha pozwala na umieszczenie wewnątrz znaków elementów świetlnych i dzięki temu możliwe jest nieskomplikowane wykonanie znaku aktywnego (pulsującego).